پارچه کتانی مقاومت بسیج خانواده اینترنت

پارچه کتانی: مقاومت بسیج خانواده اینترنت مسلمانان سوریه فعالیت شهادت محافظ

گت بلاگز اخبار اجتماعی میانگین تراکم دانش‌آموزی در پایتخت ، وجود کلاس‌های ۴۰ دانش‌آموزه در تهران

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی، کمبود نیروی انسانی و همچنین کمبود فضای آموزشی، مد

میانگین تراکم دانش‌آموزی در پایتخت ، وجود کلاس‌های ۴۰ دانش‌آموزه در تهران

وجود کلاس های ۴۰ دانش آموزه در تهران/ میانگین تراکم دانش آموزی در پایتخت

عبارات مهم : آموزش

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه با توجه به رشد جمعیت دانش آموزی، کمبود نیروی انسانی و همچنین کمبود فضای آموزشی، مدارس دو نوبته را در سال های گذشته داشتیم و امسال هم ناچاریم مدارس را در نوبت دوم داشته باشیم؛ راجع به تراکم دانش آموزی در کلاس های درس گفت: تراکم کلاسی مدارس دولتی در سطح استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به همه کشور بالاتر و ۳۲.۷ هست.

نادر دنیا آرای در گفت وگو با ایسنا، اطراف کارها انجام شده است جهت ساماندهی نیروی انسانی و کمبود معلم بویژه مرد در آموزش و پرورش شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: پایتخت کشور عزیزمان ایران همواره با توجه به جمعیت دانش آموزی اوج و بعضی پرسشها دیگر با کمبود نیروی انسانی روبروست.

وی افزود: این کمبود در دوره ابتدایی و بعد از اجرای نظام ۳-۳-۶ و زیاد کردن یکباره جمعیت دانش آموزی با اضافه شدن یک پایه تحصیلی شدت گرفت.

میانگین تراکم دانش‌آموزی در پایتخت ، وجود کلاس‌های ۴۰ دانش‌آموزه در تهران

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه البته از منظر نگاه تخصصی و تعریف سازمانی در دوره ابتدایی، بحث تفکیک جنسیتی چندان مطرح نیست گفت: در واقع امکان تدریس معلم زن در همه پایه های تحصیلی دوره ابتدایی وجود دارد؛ ولی خوب است یک تناسب در پذیرش جنس زن و مرد وجود داشته باشد. از گذشته با توجه به سیاست های آموزش و پرورش و لطافت و ظرافتی که در دوره ابتدایی وجود دارد درصد بانوان آموزگار ما همواره زیاد از مردان بوده است.

جهان آرای افزود: اصل بر تکافوی نیروی انسانی است و باید ۱.۲ نیروی انسانی به ازای هرکلاس درس داشته باشیم. اگر بر فرض ۲۰ هزار کلاس داریم قطعا باید بیش از ۲۰ هزار معلم داشته باشیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی، کمبود نیروی انسانی و همچنین کمبود فضای آموزشی، مد

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم این کمبود را به شکل های متفاوت جبران کنیم عنوان کرد: پیگیر عنوان هستیم و راهکارهای مختلفی بکار می گیریم. در بعضی مناطق مدارس در نوبت دوم نیز تشکیل می شوند و بعضی همکاران علاوه بر ساعت موظفی خود در شیفت برابر هم می توانند تدریس کنند و اضافه کار داشته باشند تا بخشی از کمبودها برطرف شود. میزان رشد جمعیت دانش آموزی در هر منطقه مشخص است و تلاش می کنیم بر اساس آن برنامه ریزی بهتری داشته باشیم و از مسئولان بالادستی مطالبه کنیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه با توجه به رشد جمعیت دانش آموزی کمبود نیروی انسانی و همچنین کمبود فضای آموزشی مدارس دو نوبته را در سال های گذشته داشتیم و امسال هم ناچاریم مدارس را در نوبت دوم داشته باشیم؛ راجع به تراکم دانش آموزی در کلاس های درس گفت: تراکم کلاسی مدارس دولتی در سطح استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به همه کشور بالاتر و ۳۲.۷ هست. معمولا تراکم از قیمت ۲۹.۵ تا ۳۴ دانش آموز در یک منطقه متفاوت است.

جهان آرای تاکید کرد: جهت سال آینده نیز تمرکز و تاکید در بخشنامه این است که تراکم را کم کردن دهیم. میانگین تراکم بر حسب هر منطقه مشخص شده است و تلاش می کنیم از طریق راهکارهایی چون زیاد کردن کلاس های درس تازه تاسیس و استفاده از فضاهای مازاد تا حد توان در دوره ابتدایی تراکم را کم کردن دهیم. تعداد اندکی مدارس پرتراکم با جمعیت بالای ۴۰ نفر در کلاس داریم که باید به سمت نرم ۳۲.۷ کم کردن یابند.

میانگین تراکم دانش‌آموزی در پایتخت ، وجود کلاس‌های ۴۰ دانش‌آموزه در تهران

واژه های کلیدی: آموزش | ایران | آموزشی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz