پارچه کتانی مقاومت بسیج خانواده اینترنت

پارچه کتانی: مقاومت بسیج خانواده اینترنت مسلمانان سوریه فعالیت شهادت محافظ

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی چرخش مستاجران به سوی مالکیت

واکاوی آمار اتحادیه املاک از معاملات مسکن در بهمن ماه نشان می‌دهد گروهی از خانوارهای اجاره‌نشین به سمت مسکن ملکی سوق یافته‌اند. 

چرخش مستاجران به سوی مالکیت

چرخش مستاجران به سوی مالکیت

عبارات مهم : اجاره

واکاوی آمار اتحادیه املاک از معاملات مسکن در بهمن ماه نشان می دهد گروهی از خانوارهای اجاره نشین به سمت مسکن ملکی سوق یافته اند.

به گزارش ایسنا، بروزترین آمار معاملات مسکن در بهمن ماه که به وسیله اتحادیه مشاوران املاک ارایه شده است نشان می دهد تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۸.۶ درصد زیاد کردن یافته و در مقابل، تعداد اجاره نامه ها ۲۹ درصد کم کردن داشته هست. به بیان دیگر، تقاضا جهت خرید مسکن نسبت به تقاضای اجاره نشینی بالاتر بوده هست. این نشانه می تواند حاکی از آن باشد که طی یک سال اخیر توان مستاجران تهرانی جهت خرید اوج رفته و بخشی از این گروه از سوی مسکن استیجاری به سمت مسکن ملکی سوق یافته اند.

در کل کشور نیز اوضاع به همین صورت هست. در بهمن ماه قراردادهای خرید و فروش مسکن ۱۰.۶ درصد زیاد کردن یافته و این در حالی است که تعداد اجاره نامه ها ۲۳ درصد پایین آمده هست. گزاره فوق می تواند جهت کل کشور نیز مصداق داشته باشد.

چرخش مستاجران به سوی مالکیت

از جمله دلایل زیاد کردن تقاضا جهت خرید مسکن می تواند به پرداخت تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی با قیمت ۹.۵ درصد، نزدیک شدن قیمت مسکن به کف و تورم انتظاری ملک در سال ۱۳۹۷ مربوط باشد.

با این کارنامه می توان دریافت که با وجود زیاد کردن میانگین ۸.۹ درصدی قیمت مسکن طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال، قدرت خرید متقاضیان نیز اوج رفته هست. ولی مساله این است که هم اکنون قیمت مسکن نسبت به تورم عمومی ۰.۷ درصد و نسبت به تورم نقطه به نقطه ۸.۲ درصد بالاتر واقع شده است است که می تواند خطری جهت پیش رونق بازار مسکن محسوب شود. شاید به همین علت باشد که رشد ۵۰ درصدی معاملات در آذرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل به یکباره در دی ماه و بهمن ماه دچار افت شد و به ۱۳.۵ و سپس ۸.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رسید. به بیان دیگر با وجود زیاد کردن نسبی قراردادهای ماهیانه، بعد از آذرماه، سرعت رشد نقطه به نقطه معاملات کم شده است است.

واکاوی آمار اتحادیه املاک از معاملات مسکن در بهمن ماه نشان می‌دهد گروهی از خانوارهای اجاره‌نشین به سمت مسکن ملکی سوق یافته‌اند. 

از جمله دلایل افت دو ماه اخیر بازار مسکن می توان به التهاب بازار ارز و گسیل سرمایه ها از مسکن سرمایه ای به سمت دلار مربوط باشد.

اتفاق دیگری که در روزهای اخیر افتاد زیاد کردن سود بانکی به ۲۰ درصد از طریق گواهی سپرده بود که احتمالا اثرات منفی این تصمیم بر بازار مسکن را باید در ماه های آینده مشاهده کرد. بدهید ترتیب احتمال پایین آمدن سرعت رشد معاملات مسکن در ماه های آینده نیز وجود دارد.

چرخش مستاجران به سوی مالکیت

واژه های کلیدی: اجاره | بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz